Strona Tomasza Kaznowskiego

Firma Gendoria przedstawia… nową płytę Tomasza Kaznowskiego – teraz do kupienia na przygotowanej przez nas stronie! Chętnych zapraszamy na stronę http://tomasz-kaznowski.com/. A teraz garść informacji.

Tomasz Kaznowski muzyka chóralna

Strona została przygotowana na systemie blogowym WordPress. Nadaje się on idealnie do stron promocyjnych i wizytówek – a także (jak widać) do miniaturowych sklepów internetowych.

Sam sklep to WP e-commerce… z pewnymi zmianami. WP e-commerce jest „pełnowymiarowym” sklepem internetowym, a tu mieliśmy stworzyć sklep dla jednego produktu. Można było napisać własne rozwiązanie – ale na to nie było czasu ani powodów. Można było przepisać wtyczkę WP e-commerce – ale tracilibyśmy możliwość aktualizacji.

Wybraliśmy trzecie rozwiązanie. Wtyczka pozostała bez zmian (dodaliśmy jedynie polskie tłumaczenie, które nie jest obecnie w niej dostępne), wszelkie modyfikacje zostały osiągnięte za pomocą innych wtyczek i tematu strony. Temat ten pozwala na wybór (konfigurowalny z poziomu panelu administracyjnego) jednego produktu sklepu użytego na stronie głównej. Ponieważ witryna promuje płytę, dodaliśmy również typ wpisu „utwór” służący do stworzenia „podsłuchu” jej fragmentów.

Innym ważnym dodatkiem była obsługa płatności. WP e-commerce posiada bramki obsługujące płatności zachodnie (Google checkout, Paypal i inne), natomiast brakuje mu zamówionego przez Klienta systemu DotPay. Napisaliśmy obsługę tego kanału płatności – co ważne, w odróżnieniu od innych dostępnych w sieci rozwiązań, w postaci wtyczki WordPress (a nie pliku do skopiowania do katalogu WP e-commerce). Wtyczka ta niedługo będzie dostępna do pobrania (za darmo) z naszej strony, a w przyszłości być może z głównego repozytorium wtyczek WordPress.